Bojujete s nedostatkem pracovních míst v ČR? Zkuste práci v Německu

4.jpg

Některé úřady práce se rozhodli bojovat s nedostatkem pracovních míst s rozšířenou spoluprací se zahraničními pobočkami. Pobočka Úřadu práce v Karlových Varech navázala kontakt s pobočkou pracovního úřadu v německém Annabergu. Letošní rok se uskutečnila již sedmá burza pracovních příležitostí, která láká české uchazeč o práci do zahraničních firem a společností.

Nejčastěji nabízenými pozicemi bývají posty v oblasti gastronomie, hotelnictví, stavebnictví, elektra, pečovatelství nebo zdravotnictví. Až dvacet firem z Německa nabídne českým uchazečům možnost zajímat se o pracovní pozici u jejich pobočky. Absolventi a ostatní zájemci o práci budou mít příležitost přijít do osobního kontaktu s potenciálními zaměstnavateli. Tento kontakt může být klíčový při jejich přijetí. Uchazeči tak i při neúspěchu dosáhnou určité zkušenosti a zocelí se při kontaktu se zahraničními představiteli.

Vedle pracovních pozic se návštěvníci dozvědí o podmínkách práce v Německu a po případně i dalším vzdělávání za hranicemi České republiky. S sebou je nutné mít pouze strukturovaný životopis a reference. Lidé tuto možnost oceňují jako skvělou nabídku pro rozšíření obzorů a získání povědomí o zahraničních pracovních nabídkách.

V rámci burzy se uskuteční i vzdělávací a informativní přednášky, které těm, kteří o práci v zahraničí uvažují, předají potřebné informace. Akce se koná již sedmým rokem a do budoucna bude možná spolupráce rozšířena i o jiné firmy, které budou moci zaměstnat české občany.