Brigády nejen pro studenty

1.jpg

Každý student si rád přivydělá na letní prázdniny nebo na běžný život. Neustálým problémem je, kde práci najít, jak ji skloubit se školou a jak neklesnout pod průměrnou mzdu.

Středoškoláci

Při studiu na střední škole je většinou těžké najít vhodnou brigádu, která by se přizpůsobila časovým možnostem studenta. I takové možnosti však existují. Chce to ale notnou dávku elánu a chuti pracovat v jakýchkoliv podmínkách. Existuje několik míst, kde je neustálá poptávka po studentch jak středoškolského, tak vysokoškolského studia.

Callcentra

Callcentra nabírají své zaměstnance v průběhu celého roku a vychází studentům středních i vysokých škol vstříc s uspořádáním pracovní doby. Práce v callcentru je fyzicky i časově poměrně nenáročná. Po krátkém zaškolení a několika cvičných hovorech jste vrženi do plného pracovního procesu, při kterém oslovujete klienty dané firmy s produktovou nabídkou. Pro ty, kteří neodsuzují práci telefonního operátora se jedná o příjemný přivýdělek, kde si několik hodin posedíte, popovídáte a někdy stihnete i přečíst knihu nebo materiály do školy. Po několikaměsíční práci však hrozí, že na jakékoliv zazvonění telefonu budete reagoat podrážděně a s chutí si budete užívat chvíle, kdy nemusíte říci ani slovo. To je riziko práce v callcentru. Vydělané peníze však slušně pokryjí měsíční náklady na studentský i společenský život.

Fast Foody a restaurace

Další možností, jak si najít stálou a časově flexibilní práci, jsou brigády v rychlých občerstveních nebo restauracích. Fast foody zaznamenávají neustálý odliv, ale i příliv pracovní síly a proto není těžké se k takovému druhu brigády dostat. Oproti práci v callcentru však máte větší zodpovědnost. Ti, kdo nejsou schopni čelit stresu a vtíravým otázkám zákazníků, by se měli poohlédnout po jiném způsobu přivýdělku. Práce je však poměrně slušně placená a navíc se můžete dostat k pochoutkám, které nakoupíte díky zaměstnanecké kartě za pakatel. Ti, kdo studují hotelové školy najdou dobré uplatnění v hotelech a restauračních zařízeních, kde je sháňka po studentech s praxí. Práce v restauraci nebo kavárně je však méně stesující a na lepší úrovni než v rychlém občerstvení.

Pracovní agentury

Alternativou pro všechny studenty, ale i nestudenty se v poslední době stávají pracovní agentury. Registrace je bezplatná a zajistí vám přísun nabídek pracovních míst, které odpovídají vašemu věku, schopnostem a časovým možnostem. Zaregistrovat se můžetei i u více pracovních agentur a výrazně tak zvýšit vaši šanci na nalezení brigády. Od výkladu kamionu až po pokladní v supermarketu se můžete dostat k jednorázovým i dlouhodobým pracovním pozicím, které mohou výrazně posílit vaši peněženku.

Vysokoškoláci

Studenti vysokých škol se většinou snaží hledat pracovní uplatnění, které by přímo souviselo s jejich oborem. Peníze společně se získanou praxí jsou tou nejlepší kombinací, jenže, jak každý student ví, sehnat práci ve svém oboru není běh na krátkou trať. Výrazně mohou pomoci nabídky univerzit, které svým studentům na speciálních portálech nabízejí pracovní uplatnění nebo neplacenou praxi, která může přispět k jejich budoucímu rozvoji. Pokud nemáte ani v této oblasti štěstí a máte své vysněné místo třeba ve fitnesscentru nebo knihovně, nebojte se tyto instituce kontaktovat a vyvinout vlastní iniciativu při shánění práce. Kolikrát se trocha vlezlosti vyplatí.

Pracovních míst pro studenty je na výběr spousta. Hostesky, řidiči, programátoři a mnoho dalších pracovních pozic čeká na své zájemce a pokud se budete aktivně snažit najít brigádu či přivýdělek, dříve či později narazíte na místo, které bude vyhovovat vašim představám.