Chcete ušetřit? Pracujte z domova

6.jpg

Pokud podnikáte a uvažujte nad snížením svých nákladů, vyměňte vaše kamennou kancelář za teplo domova. Neplacením nájmů bez nutnosti dojíždět do práce ušetříte měsíčně tisíce korun, které budete moci investovat zcela účelně. Pokud se spokojíte s online kanceláří zdarma, odpadnou vám i tyto zbytečné náklady. Stejný postup mohou v současné době využívat i někteří zaměstnanci velkých firem.

Pokud zaměstnanci pracují z domova a do práce chodí fyzicky jen na porady nebo výjimečné události, může firma ušetřit až 80 procent ze svých celkových nákladů. Vše ale vyžaduje dobrou strategii a vytrvalost.

Na pracovišti má zaměstnavatel své pracovníky lépe pod kontrolou a může pravidelně sledovat jejich produktivitu. Z průzkumu však vyplývá, že zaměstnanci vykazují lepší pracovní výsledky, účastní-li se práce z pohodlí svého domova. Nejsou vystaveni hluku, zbytečnému stresu a méně často je tak jejich stresové situace zavedou k psychiatrovi či terapeutovi.

Práce na dálku se však nehodí pro každého zaměstnance. Vyžaduje velkou schopnost vnitřní disciplíny a řádný plán na organizace svého dne. Je velmi důležitá domluva na povinnostech a časových závazcích. Úspěšnost takého svazku tedy závisí na obou stranách.

U zahraničních firem začíná být nabídka práce z domova exkluzivní výhodou, na kterou se snaží přilákat své nové zaměstnance. Problém s takovým pracovním úvazkem nemají společnosti jako IBM, O2 nebo Centrica. Zahraničních firem nabízející takový pracovní poměr se v zahraničí jako Velká Británie nebo USA najde až 40 procent.

Hlavním důvodem práce doma bývají většinou snížené náklady za kancelářské prostory a za dopravu zaměstnanců. Při častých školeních mimo domovské město nabídne práce z domova nebo online školení ušetření nákladů za cestu a i čas během přepravování. Ten pak může zaměstnanec investovat do práce nebo vzdělávání se v určitých oblastech. Zapojením webového školení moou firmy ušetřit statisíce a také urychlit celý proces díky snadnější domluvě se zaměstnanci a menší časové náročnosti.