Ergonomie práce pro vaše zdraví

2.jpg

Chcete zvýšit efektivitu své práce? Myslete také na vaše zdraví a správné držení těla. Pokud budete dbát na správnou ergonomii, můžete zvýšit svou pracovní efektivitu a pracovat rychleji, zdravěji a pohodlněji.

Pokud chcete dbát na správnou ergonomii práce, nemusíte hned měnit celé vybavení kanceláře. Stačí jen pár chytrých kancelářských potřeb a vyřešíte veškeré problémy. Nejdříve je však dobré, informovat se o správné ergonomii při práci. Dbejte na správný úhel posedu a také nastavení počítače.

Pokud patříte mezi ty, kteří při svém zaměstnání využívají převážně počítat, měli byste se zamyslet nad správným úhlem a postavením monitoru. Špatný úhel může při dlouhodobé práci způsobit bolesti zraku, hlavy nebo i krátkozrakost.

Řešení naleznete v chytré podložce pod notebook nebo správným nastavením pohyblivého monitoru u stolního počítače. Podložka umožní správné nastavení výšky a sklonu.

Jedním z mnoha problémů sedavých zaměstnání jsou bolesti v oblasti beder a krční páteře. Při výběru kancelářské židle se nebojte zainvestovat a vsázejte na kvalitu. Během práce se vám rozhodně vyplatí a můžete předejít i vážným zdravotním potížím.

Vyberte si židli, která se lehce polohuje a dokonale se tak přizpůsobí vaší zádům a páteři. Levnější varianta může být zádová podložka, kterou lze použít na stávající židli. Díky tomu předejdete hrbení, sklánění se nad počítačem a následným bolestem zad nebo hlavy.

Manipulace s počítačovou myší může být pro vaše zápěstí velmi nebezpečné. Pokud nedodržujete správnou ergonomii, můžete si způsobit ucpání karpálního tunelu a následné bolesti. Problém lze vyřešit vhodnou podložkou pod myš, která se dokonale přizpůsobí vašemu zápěstí a citelně mu uleví.

Při dlouhodobém sezení může dojít ke vzniku křečových žil, zejména u žen, nebo nepříjemným poruchám oběhu. Pořízením ergonomické podložky pod nohy s masážním povrchem docílíte správného úhlu vašich chodidel a také dostatečného prokrvení.

Nepodceňujete ergonomii práce a vsaďte na kancelářské potřeby, které vám ji pomohou vytvořit.