Jaký vzhled zvolit na pohovor? V jednoduchosti je krása

4.jpg

U žen hraje při přijímacím pohovoru významnou roli hned několik faktorů. Nejen, že je důležitá praxe, vzdělání a kvalitní životopis, ale hodně toho o sobě mohou prozradit svým vzhledem na ústním pohovoru. Jak se vyhnout neúspěchu a častým chybám v líčení?

Pamatujte na to, že vzhled toho prozradí téměř tolik jako sám životopis. Proto se snažte být vždy čerstvá, odpočatá a pečlivě upravená. Nezapomínejte na drobné detaily, protože právě ty hrají tu nejdůležitější roli. První minuta pracovního pohovoru rozhoduje o celkovém dojmu, jaký si o vás zaměstnavatel udělá.

Okousané nehty, oloupaný lak nebo nevhodně zvolená barva, to vše jsou chyby, kterým byste se měla vyvarovat. Okousané nehty svědčí o nervozitě a loupající se lak prozradí lenost či nedůslednost. Příliš výraznou barvou laku byste mohla, především u vyšších pozic v konzervativních firmách, vzbudit negativní dojem. Lak volte raději světlý, decentní a dbejte na jeho rovnoměrné nanesení. Nehty by také neměly být příliš dlouhé.

Pozor také na rtěnku. Příliš výrazná rtěnka značí dominancí a exhibicionismus a při prvním kontaktu by mohla být spíše na škodu než k užitku. Častou chybou je i rozmazaná rtěnka nebo její otisk na předních zubech.

Rozhodně se líčení nevyhýbejte. Je důležité, aby zaměstnanec vycítil, že je pro vás vzhled důležitou stránkou osobnosti, ale nehrňte se do extrémů. U konzervativních pozic zvolte raději decentní a nenápadné líčení a vlasy stažené do culíku nebo jednoduchého drdolu. U kreativních pozic se zase nebojte trochu zaexperimentovat a ukázat tu vaši tvůrčí stránku. Make-up je vždy potřeba přizpůsobit pozici, o kterou se ucházíte.

Roztřepené konečky, nebo pěticentimetrové odrosty nepůsobí dobře nikdy. Radši si zajděte ke kadeřnici a věnujte pozornost úpravě vlasů před samotným pohovorem.

Některé významné konzervativní firmy, jako například švýcarská banka v Curychu, dokonce svým zaměstnancům a zaměstnankyním diktuje přísný dress code i co se týče líčení. Stažené vlasy, přírodní barvy laků na nehty, decentní líčení a světlé rtěnky, to vše jsou podmínky při práci v tamní bance. V Česku však není situace tak striktní a bankovní ústavy jsou ke svým zaměstnancům více benevolentní.

Dbejte i na správný výběr i množství parfému. Přílišná vůně může odradit stejně jako tělesný pach. Používání deodorantů a antiperspiračních přípravků je v současné době každodenní standart a proto na ně nezapomeňte ani před pracovním pohovorem.