Máte po krk své práce? Může to být ještě horší

2.jpg

Pokud jste znechuceni neustálým vysedáváním v kanceláři, podlézáním nadřízenému nebo nekončícími stížnostmi nespokojených zákazníků, není ještě všem dnům konec. Někteří lidé jsou na tom opravdu ještě hůře než vy. Přesvědčte se v následujícím článku a už nikdy nebudete usínat s pocitem nejhůře zaměstnaného člověka na zemi.

Čistič žump

V Indii není život žádné peříčko. A už vůbec ne pro příslušníky nejnižších kast tzv. skupiny Nečistých. Těm jsou určena ty nejpodřadnější a nejšpinavější povolání, která nikdo jiný vykonávat nechci. Celkem běžnou prací je tedy pozice čističe žump. Odpadnou vám sice problémy s problematickým šéfem nebo sedavým zaměstnáním, ale brodit se až po pás v žumpě za to rozhodně nestojí. Kdykoliv se objeví nějaký problém v kanalizaci nebo překážka, která brání průtoku, je n řadě tento čistič, aby překážku uvolnil. Kombinace povolání čističe žump s nehygienickým a zamořeným prostředím Indie zamává i s těmi nejotrlejšími jedinci.

Živý reklamní poutač

Práce určena především studentům středních a někdy i vysokých škol, kteří nemohou zavadit o žádné pořádné zaměstnání. Nijak namáhavé, avšak pořádně ponižující. Oblečení jako obří kuře, prezervativ nebo kreslená postavička, se celý den procházíte po městě a lákáte kolemjdoucí na speciální akci, kulinářský zážitek nebo jim vnucujete nějaký ten letáček. Pro studenty a žáky vcelku jednoduchý a poměrně fyzicky nenáročný úkol, avšak mnohdy i jediná cesta, jak si vydělat pár korun navíc k důchodu. V pokročilém věku se může celodenní postávání stát velmi nepříjemným úkonem, ohrožující zdraví.

Umývač mrtvol

Práce pro silné žaludky, ale v současné společnosti činnost velmi nezbytná. Jediným úkolem je dokonalé očistění mrtvého těla a připravit jej tak na pitvu. Práce to musí být precizní, aby nedošlo ke zkreslení výsledků pitvy. Mnohdy může být i pohled na zohavené tělo traumatizujícím zážitkem, který rozhodně klidnému spánku nepřidá.

Obsluha v pornokině

V našem prostředí se s touto prací prozatím nelze setkat, ale v zahraničních zemích je možné zcela běžně navštěvovat kina pro dospělé. Obsluha má, stejně jako v normálním kině, za úkol úklid prostor. Jediný rozdíl je však v původu odpadu. Místo popkornu a prázdných kelímků od coca coly se potýká s jiným druhem biologického smetí.