Prací k trvalé invaliditě?

Thumbs.db

Práce v jakékoliv podobě může škodit lidskému zdraví. Pokud pracujete u počítače nebo za pokladnou, můžete si způsobit potíže se zrakem, vlivem nadměrné práce s počítačem, zánět karpálního tunele v zápěstí nebo bolesti zad. Daleko větší škody však napáchají zaměstnání s větší fyzickou náročností.

Časté cesty autem, vlakem či autobusem, které musí vykonat nejeden podnikatel, jsou podle statistik nehodovosti dosti riskantní záležitostí. Při současné dopravní situaci na D1 a jiných silnicích se taková jízda může změnit v boj o život. Když už zasednete v klidu na svém pracovišti, které sdílíte ještě s desítkami jiných kolegů tzv. open space kanceláři, hrozí vám poruchy koncentrace z nedostatku soukromí.

Pokud si tedy dáte pohov a místo v kanceláři nebo na obědě, jdete upevňovat své pracovní styky na golf či squash, nebezpečí se nevyhnete. Úrazy oka, achilovek a přetržené svaly jsou na běžném programu oblíbených sportů businessmanů. Výjimkou tak tedy už nabývá ani úrazové pojištění speciálně pro hráče golfu.

Oproti roku 2010 však počet úrazů na pracovišti úspěšně klesá, ale roste počet případů, kdy pracovní úraz skončil smrtí zaměstnance.

Podle nedávného průzkumu je většina podnikatelů ze svého pracovního zatížení unavená a pomalu začíná měnit svůj životní styl. Oproti minulým létům vzrostla návštěvnost wellness zařízení a lázní a tyto rekreační střediska nabízejí výhodné balíčky speciálně pro podnikatele. Současně s uvolňováním pracovní morálky však roste strach podnikatelů o budoucí business.

Pokud si tedy někdo chce zachránit kůži absencí práce, moc nepochodí. Lenošný životní styl a sedavý způsob života nejsou o nic méně nebezpečné než pracovní vytížení. Tomu, kdo se rozhodne vyhnout se pracovnímu nebezpečí, nezbývá nic jiného než sportovat a vystavit se tak stejně vysokým rizikům úrazu či onemocnění. Jak se zdá, život se změnil v začarovaný kruh, kde je zdraví neustále napadáno.