Vaše kariéra vázne? Zkuste se vyvarovat typickým chybám

6.jpg

Všichni ostatní kolem vás dosáhli dříve či později povýšení, zvýšení platu nebo si se šéfem přátelsky tykají, jen vy jste pořád v pozadí a netušíte proč. Možná byste měli na svém jednání pár věcí změnit. Poradíme vám, jak svou kariéru opět nastartovat a vyvarovat se běžným chybám na pracovišti.

Chlubte se vlastním peřím

Pokud dosahujete vynikajících výsledků v práci a jste pro firmu přínosem, dejte to o sobě vědět. Pokud se o vašem podílu na projektu či nové zakázce nikdo nedozví, vyšla vaše snaha na prázdno. Prezentujte sebe a i své nápady a nebojte se být vidět.

Držte emoce na uzdě

Ne vždy se vám dostane takového ocenění, jaké si myslíte, že zasluhujete. To však není důvod dívat svoji nespokojenost hlasitě najevo před kolegy nebo nadřízeným. Občas je prostě lepší poznámku o vaší drobné chybě nebo nedostatečné vyslovení úcty přejít taktním mlčením. Vysloužíte si respekt u spolupracovníků a čistý štít u vašeho šéfa.

Dvakrát měř, jednou řež

Občas se člověk musí pustit do riskantního podniku, aby dosáhl úspěchu. Je třeba si všechno předem rozmyslet a nejednat ukvapeně, ať se jedná o nabídku nové práce nebo o reakci na kritiku od spolupracovníka. Snažte se všechno raději dobře rozmyslet a nevrhat se do všeho po hlavě. Budete pak platit za vyrovnanějšího a důvěryhodnějšího člověka a zaměstnance.

Buďte asertivní

Pokud máte dobrý nápad nebo výhradu k chystanému projektu či výběru klienta, ozvěte se. Dbejte však na slušné a asertivní chování, které vaše spolupracovníci ocení. Zde je velmi lehké překročit tenkou hranici a dostat se do nezdvořilého kritizování, které si vyslouží jen negativní přijetí. Pokud se naučíte dobře prezentovat svůj názor a logicky a slušně argumentovat, stanete se velký přínosem pro firmu i sebe samého.